Katolická charismatická obnova
  

Hlavní menu:


Seminář o kursech Alfa

Seminář o kursech Alfa
27.03.2008, autor: Monika Černá, kategorie: Reportáže

V sobotu 8.března proběhl v Duchovním centru ve Vranově u Brna seminář o kurzech Alfa. Většina účastníků se sjela už v pátek, aby se ubytovala v příjemném prostředí duchovního centra. Avšak program samotný začínal až v sobotu v 9 hodin. I přes velkou zimu zalévalo dopolední slunce kostel i přilehlou kapli. Složení lidiček bylo opravdu pestré. Více než 30 účastníků se sjelo s širých končin. Zastoupeny byly farnosti z Rožnova pod Radhoštěm, Křtin u Brna a Kroměříže. Z Prahy a okolí přijeli manželé Hronovi z Čerčan, Pavla Fabiánová, Miloš Poborský, pět lidí z farnosti hornoměcholupské, kněží i lidičky z celé republiky. Trochu s rozpaky jsem se rozhlížela po bratrech a sestrách kolem sedících. Mírný šok jsem zažila, když jsem uviděla řádovou sestru a bratra kapucína. Ve chvíli, kdy jsem uviděla svou známou Pavlu, ulevilo se mi. Přijela jsem s menším zpožděním, ale hřálo mě, že krátce po mě dorazili ještě další účastníci.

Setkání jsme začínali úvodními chválami při kytaře, následovala přednáška Miloše Poborského o tom, jak a kde kurzy Alfa vznikaly a jaká je jejich historie a růst. Přednášku doprovázely vtipy, video a krátká svědectví. Příjemně mne překvapila uvolněná atmosféra účastníků, pořádná dávka humoru a hlavně společenství různých církví. Miloše vesele střídal Vašek Hron a neopomněl přidat vždy nějaký vtip. Pavla ještě před obědem stihla povyprávět o Alfě, která probíhá v naší farnosti. Všem přítomným byly k dispozici i fotografie z našich kurzů.

Dopoledne nám velmi rychle uteklo, málem jsme nestihli oběd. V suterénu, ve slunné jídelně, byla pro nás připravena vynikající polévka, sekaná s cibulkovými bramborami a kyselou okurkou. Vzali jsme si k srdci Vaškova slova a rozsedali jsme si různě ke stolům, abychom se lépe poznali. Vůbec to nebyl špatný nápad. Uvolněně jsme si povídali a navzájem si sdělovali poznatky. Řadu z nás zlákala vonící káva, která nám byla k dispozici, a malá prodejna knih a upomínkových předmětů umístěná v rohu jídelny. Nikdo, kdo by vybíral peníze za prodej. Ležely tam jen kasičky na peníze. Sluníčko nádherně svítilo a tak jsme po obědě stihli jít na malou procházku kolem duchovního centra.

Než jsem se nadála, program pokračoval a byla jsem vyzvána i já, abych řekla svoje svědectví o tom, co pro mne znamenaly kurzy Alfa.
Po celou dobu prodával Miloš knihy a DVD o kurzech Alfa. Měli jsme tak možnost dobře se vybavit na další práci.

Sestra Lucie z komunity Blahoslavenství nám vyprávěla, jak dělají kurzy u nich v Dolanech, a přidala nejednu humornou příhodičku. Vašek pak mluvil o tom, jak se dají dělat kurzy Alfa v katolických farnostech. Z jeho vyprávění mne zaujala i jeho osobní zkušenost, o tom jak se spolupracuje s husitskou církví. Došlo mi, že Bůh spojuje všechny lidi a církve, a měla jsem z toho hřejivý pocit. Mezitím střídavě Vašek s Milošem odpovídali na zvědavé otázky ohledně Alfy a radili účastníkům jak ji dělat, případně vylepšit. Mluvilo se také o víkendu s Duchem svatým a kurzech Filip, které pořádá kroměřížská farnost. Faktem je, že ne každý z nás dokáže Ducha svatého přijmout. Svorně jsme se shodli na tom, že bychom se příští rok rádi sešli na tom samém místě znovu. Rozloučili jsme se společnou modlitbou.

Čaj s buchtičkami o páté neformálně zakončil toto milé setkání. Stačila jsem ještě utéct do kostela a do přilehlé kaple, abych se rozloučila s příjemným místem. Po celou dobu se o nás vzorně staraly řádové sestřičky. Moc jim děkujeme. Domů jsme dorazili až pozdě v noci naplněni dojmy a s těšením se na další rok.

Děkujeme organizátorům i Duchu svatému, který nás po celou dobu doprovázel.


  
© 2001-2013 Katolická charismatická obnova. Použití textů je možné se svolením redakce. ISSN 1214-2638.
© Design, redakční systém: Webdesignum 2007 - 2018
Nejčastěji hledané výrazy: Charismatická obnova | Vnitřní uzdravení | Vojtěch Kodet | Tábor Jump
Katolická charismatická konference 2018