Katolická charismatická obnova
  

Hlavní menu:


Setkání Kána pro páry

... je to čas pro váš pár v Letohradě
23.07.2017 [neděle] - 29.07.2017 [sobota], kategorie: Formace

Co nabízí Kána?
Čas pro pár – srdcem Kány je setkání v našem páru bez nutnosti řešit každodenní provozní záležitosti. Nabízíme vám příležitost být spolu jen sami dva, společně probrat věci, na které vám doma chybí čas, mluvit o svých trápeních, touhách či radostech, anebo jen společně mlčet.
Čas s Bohem – prostředí otevřené Boží lásce nám pomáhá prožívat radost a zakoušet pochopení a vzájemné přijetí i v našich nedokonalostech. Duch svatý dnes, stejně jako v minulosti, buduje naše páry a učí nás milovat a odpouštět si. Využití nabídky účastnit se společných modliteb či liturgie může otevřít cestu k prohloubení nebo (znovu)objevení vztahu k Bohu.
Čas s druhými – možnost navázat nová přátelství, podělit se s druhými o vlastní zkušenosti a nechat se jimi povzbudit, společně se pobavit i odpočívat.

Pro koho je Kána?
Setkání Kána vychází z křesťanského pohledu na manželství a je otevřeno párům z různých křesťanských církví a denominací. Příslušnost k církvi není podmínkou účasti – zváni jsou i ti, kteří sami sebe za věřící nepovažují, ale křesťanské prostředí jim není cizí. Naše pozvání k objevování významu života v páru se týká nejen manželských párů, ale také svobodných, kteří žijí v partnerském svazku bez dosud uzavřeného manželství.

A co děti?
Na setkání Kána můžete přijet i s vašimi dětmi. Je pro ně připraven program odpovídající jejich věku, který jim umožní navázat kamarádství a něco zajímavého společně prožít. Malé děti (0-6 let) budou během společných částí programu hlídány v místě setkání a v ostatních časech budete spolu. Školáci (do 14 let) prožijí celý týden odděleně v partě svých vrstevníků.

Co můžeme prožít na Káně?
Společně v přednáškách a ve svědectvích otevřeme témata týkající se života v páru a v rodině (komunikace, modlitba, odpuštění, intimita, závazek…). Budeme mít čas podělit se o bohatství i obtíže společného života jak sami dva v našem páru, tak i v malé skupince s dalšími páry. Najdeme si čas i na oslavu radosti z našich párů a rodin.

Co je třeba udělat?
Vyhradit si týden volna – není možné účastnit se jen části týdenního setkání
Přihlásit se – zbytečné otálení není na místě, protože je kapacita omezená

Pořadatel:

Setkání Kána organizuje Komunita Chemin Neuf – katolická komunita s povoláním k ekumenismu, která sdružuje bratry a sestry různých křesťanských vyznání. Komunita vznikla z modlitební skupiny v Lyonu (Francie) v roce 1973 a v České republice je přítomna od roku 1998.

Více na: http://www.kana4you.cz nebo www.chemin-neuf.cz


  
© 2001-2013 Katolická charismatická obnova. Použití textů je možné se svolením redakce. ISSN 1214-2638.
© Design, redakční systém: Webdesignum 2007 - 2018
Nejčastěji hledané výrazy: Charismatická obnova | Vnitřní uzdravení | Vojtěch Kodet | Tábor Jump